Hållplats Värmdö

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1452″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]

Följ med när PMU:s* kommunikationsteam tar oss med på en resa ut i världen.

 ”Vi är den första generationen som kan utrota världens fattigdom och den sista som kan stoppa klimatförändringarna”
-FN:s fd generalsekreterare Ban Ki-moon.

*Pingstmissionens utvecklingssamarbete

[/vc_column_text][vc_column_text]

Kan vem som helst gå till en kyrka? Det är precis därför vi har skapat Hållplats Värmdö. Vi vill träffa dig som är nyfiken på livets stora och små frågor. Det är kravlöst, öppet, roligt, varmt och gemytligt. Vårt eget husband kommer dessutom ge dig en fin musikupplevelse. Efter vår samling i kyrksalen följer ett trevligt fika där du kanske hittar någon granne eller annat bekant. 

VÄLKOMMEN!

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]